PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753715}
6,2 45 646
ocen
6,2 10 1 45646
6,4 40
ocen krytyków
Jackie
powrót do forum filmu Jackie

Biografia Jackie jest w wykonaniu Pablo Larraina portretem bardzo powierzchownym. W czasie filmu tylko przez moment, między słowami – i to w bardzo, bardzo zawoalowany sposób – bohaterka wspomni o niewierności męża. O której przecież wszyscy wiedzą i która nie jest żadną tajemnicą? Traci na tym wiarygodność filmu i traci też zainteresowanie widza, który czuje, że reżyser ucieka od tematów niewygodnych, na rzecz bezpiecznych, budujących w okół JFK pomnik amerykańskiego bohatera. Jeśli więc oczekujecie od filmu Chilijczyka pełnego spektrum emocji, innego spojrzenia na zamach 22 listpada 1963 roku, to niestety „Jackie” będzie dla Was zawodem. To dobrze rzemieślnicze kino, ale ni mniej, ni więcej…

Cała recenzja: http://okiemfilmoholika.pl/filmy/jackie-recenzja-filmu/

zdziechu24

W którym momencie Jackie wspomniała o niewierności męża? Oglądałam bez polskich napisów i kilka rzeczy mi umknęło.

ocenił(a) film na 6
Inez91

Nigdzie nie mówiła wprost... powiedziała coś w stylu „Czasami wychodził na pustynię, gdzie kusił go diabeł, ale zawsze wracał do domu”.

zdziechu24

Filmu jeszcze nie widziałam, ale szkoda że pominęli wątek niewierności. Rozumiem że film został nakręcony tak, jak chciałaby tego pewnie sama Jackie, ale biografia to biografia i powinny być w niej zawarte wszystkie fakty, również te niewygodne. Romanse JFK to już przecież żadna tajemnica, na ten temat powstały nawet osobne dokumenty, a o romansie z Marilyn Monroe plotkowano już w latach 60.

zdziechu24

Jest jeszcze scena gdy Jackie rozmawia z księdzem. Wspomina ona, że inne kobiety robiły więcej za mniej. Myślę, że oznaczało to jej zdrady. Co Wy myślicie?

ocenił(a) film na 9
monia122333_2

Mówiła też, że jej mąż nigdy nie wracał do niej nocami, co było dość wymowne.

ocenił(a) film na 8
zdziechu24

Jackie tworzyła legendę swojego męża. Chciała, aby został zapamiętany jako wielki prezydent, a nie zdradzający mąż. To udowadnia spotkanie z dziennikarzem. Jackie nie pozwala mu notować niewygodnych informacji. Film pokazuje jej życie po śmierci Kennedy’ego. Kiedy umiera bliska nam osoba, zazwyczaj wspominamy ją dobrze, a nie rozdrapujemy stare rany. W filmie i tak pojawiły się dwie sceny, gdzie jasno daje do zrozumienia, że John był jej niewierny. A przecież wszyscy doskonale wiemy, jaki on był w „tych sprawach”.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones