PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4589}

Kopciuszek

Cinderella
6,2 1 592
oceny
6,2 10 1 1592
Kopciuszek
powrót do forum filmu Kopciuszek

bajka poprawna politycznie, tylko niech mi ktos powie jak para: muzynka i bialy(przepraszam za okreslenia) moga miec suna azjate, poza tym malym szczegolikiem, musze przyznac, ze bardzo fajnie opwiedziana spiewajaco bajka

DAKOTAA

wiesz czemu byli tam kudzi innego koloru??/ chodzilo zeby dac w bajce przyklad tolerancji w konu to jest bardziej dla dzieci a taka bajka to dla nich w tym wypadku dobra nauka;)))

DAKOTAA

Jejku. Po pierwsze to nauka o tolerancji poprzez film to nie są niespodziewane narodziny Azjaty jako dziecka murzynki i białego. Raczej już samo ich małżeństwo..
A po drugie główny bohater był właśnie Azjatą, nie wiem skąd DAKOTAA wzięła tego białego..??

filmomanka91

Dlatego, że Victor Garber jest rasy białej? (Pochodzi z Rosji, o ile się nie mylę) Czytaj ze zrozumieniem.... to przydatna umiejętność.

A tak w ogóle, to się, filmomanko droga, czepiasz. Kopciuszek to baśń. Czy to naprawdę takie ważne, że Afroamerykanka i Kanadyjczyk rosyjskiego pochodzenia mają syna Filipińczyka? A może został adoptowany, Ale nikt go w tej kwestii nie uświadomił? Pal sześć, że niepodobny do rodziców i powinien się zorientować. ;) Nie pierwszy to raz, kiedy w filmie ludzie są w takiej kwestii kretynami. ;)

ocenił(a) film na 7
DAKOTAA

Też mnie zastanowiła ta kwestia, ale podobno geny to ruletka ;-)
Atak na poważnie, to bardzo sympatyczna bajka z lekkim przesłaniem tolerancji w tle. I jest super.

ocenił(a) film na 7
DAKOTAA

Film jest dość udany.Powiem więcej nawet mi się podoba.

ocenił(a) film na 6
DAKOTAA

najbardziej poprawne politycznie zwierze to PANDA - jest biale, jest czarne i na dodatek Azjata...

DAKOTAA

Tak sobie pomyślałam gdy zobaczyłam że macocha Kopciuszka ma córkę białą i czarną ale gdy zobaczyłam rodzinę królewską to już było za wiele! Hehe żartowałam,oczywiście się zdziwiłam jeszcze bardziej ale mi to nie przeszkadza po prostu to nietypowe :) w filmach i rzeczywiście ten film można nazwać poprawnym politycznie ale dajmy sobie spokój, nie o to pewnie chodziło a o to by każdy dzieciak bez względu na kolor skóry się jakoś utożsamiał z tą bajką i tyle. W sumie lepiej nawet wyszło że Portman z tego filmu zrezygnowała...

ocenił(a) film na 6
DAKOTAA

No tak, to dziwne, że bajka dla dzieci jest mało realistyczna. Zauważyłam coś jeszcze dziwniejszego! Jednej pani udało się tam zamienić warzywo w pojazd. Zaskakujące, prawda?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones