PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817419}

Lucy wśród gwiazd

Lucy in the Sky
5,8 3 471
ocen
5,8 10 1 3471
Lucy wśród gwiazd
powrót do forum filmu Lucy wśród gwiazd

Noah poległ przy tym projekcie. Niestety, Natali Portman w wyniku obcowania z absolutem traci wiarę, sens istnienia i wogóle wszystko jest takie zwczaaaaajne. Uf. Ale mnie ten film zmęczył. Pan reżyser nie wiedział co tak naprawdę chce powiedzieć. Film o wszystkim i o niczym. Portman jak trzeba to zagra nawet zapasowy kij do mopa i dostanie za to Oscara. Nie tym razem. Jest tak irytująca w tej roli jak chyba jeszcze nigdy. Nie jestem jej fanem, ale tutaj patrzenie na jej grę to męczarnia. Pozostali aktorzy miotają się i są nieprzekonujący. Może tylko E. Burstyn wypada naprawdę dobrze. D. Stewens jest miły i nijaki aż do bólu. J. Hamm nie wie czy ma być czułym kochankiem, czy mentorem/ojcem Portman. A już pod koniec wrzucony wątek jakoby pukał wszystko co nie ucieka na drzewo jest tak od czapy, że ręce opadają.
Scenariusz tego filmu to, zbitka fragmentów wyjętych z różnych utworów i pozszywanych byle jak tanim sznurkiem. Nawet krótkie sukieneczki Portman nie ratują tego dwu godzinnego filmidła.

ocenił(a) film na 3
lornemalwo

Nic dodać nic ująć. Ja akurat lubię Natalie ale w tym filmie zagrała okropnie irytująca postać. Też nie polecam tego "dzieła".

lornemalwo

a może coś więcej i bardziej obiektywnie czemu ten film tak źle wypadł, opis ciekawy, nie oglądałem jeszcze

GalaQXus

strzelam, dlatego że pan Hawley nie pisał scenariusza

lornemalwo

Podpisuję się pod tą opinią.
Czekałem w tym filmie na cokolwiek. A tu nic. Film o niczym. Akurat Portman zagrała świetnie astronautkę z problemami. Fakt jej postać miota się i irytuje, ale może tak miało być?
Wracając do "na podstawie prawdziwych wydarzeń" - wie ktoś coś więcej?

arturmeyer

Tak wiem o co chodzi na "podstawie prawdziwych wydarzeń". Film jest inspirowany historią astronautki Lisy Nowak. Po powrocie z misji wachadłowca Discovery jej kariera uległa załamaniu. Postawiono jej zarzuty usiłowania porwania Colleen Shipman, inżynier z florydzkiej Patrick Air Force Base. W lutym 2007 na lotnisku w Orlando astronautka (Nowak) zaatakowała Shipman gazem pieprzowym i usiłowała ją porwać. Przyczyną ataku były sprawy sercowe. Nowak zakochała się w astronaucie, komandorze Billu Oefeleinie, który romansował z Shipman.

ocenił(a) film na 1
arturmeyer

raczej wątpię, że postać głównej bohaterki miała przede wszystkim irytować..

ocenił(a) film na 7
mercx

Mnie nie irytowała raczej jej współczułam, ale wydaje mi się że ciężko jest przedstawić chorobę psychiczną w taki sposób żeby bohaterka nie irytowała ;) Jakby na to nie patrzeć jej zachowanie było irracjonalne/nienormale dla zdrowego psychicznie człowieka.

ocenił(a) film na 4
lornemalwo

O co chodzi? A no o to, że fabuła tego dramatu oparta jest na prawdziwej historii z życia kobiety-astronautki Lisy Nowak. Film "Lucy wśród gwiazd " jest na faktach, ta irytująca ciebie historia naprawdę się wydarzyła, krótko mówiąc, babie kompletnie odbiło, a J. Hamm jedynie wcielił się w rolę żonatego, będącego w separacji astronauty Williama Oefeleina, który romansował z dwiema astronautkami jednocześnie, Lisą Nowak(mężatką) i Colleen Shipman, dlatego nawet prasa nazwała ich "Astronaut Love Triangle" - "trójkątem miłosnym astronauty". Także jak widzisz kolego, czasem samo życie potrafi napisać niewiarygodny wręcz scenariusz, bo życie to nie bajka ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones