PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=550}

Romeo i Julia

Romeo + Juliet
6,8 142 302
oceny
6,8 10 1 142302
6,7 27
ocen krytyków
Romeo i Julia
powrót do forum filmu Romeo i Julia

Reżyser powinien się zdecydować: albo wersja współczesna z współczesną mową, albo wersja typowo szekspirowska (suknie, akcja w XV wieku). Po połączeniu tych dwóch pomysłów wyszła parodia "Romea i Julii". I to słaba parodia. Żenada

ocenił(a) film na 1
Magmana

Zgadzam się w 100%. Ten film to jakieś nieporozumienie. Jeśli reżyser chciał zrobić współczesną wersję "Romea i Julii"-ok, ale niechby był ten pomysł oryginalny. Np. gdyby zostawić sam przekaz historii- brutalnie rozdzieleni kochankowie.
Ten film to standardowa, znana wszystkim ckliwa historia, wrzucona do miksera z pistoletami i denerwującymi aktorami. I te dołujące momenty, gdy bohaterowie wymachują pistoletami na plaży, a ludzie siedzę sobie i mają to gdzieś. :P

Magmana

Częściowo się zgodzę. Faktycznie, połączenie współczesności z wierszowanymi tekstami wypadło słabo. Jasne, można było wpleść jakieś cytaty, czemu nie, ale silenie się na upchnięcie tekstu Szekspira w każdą wolną lukę... Właściwie przez większość czasu przypominało mi to trochę filmik studniówkowy mojej klasy, gdzie wszyscy klepią swoje teksty, ale sami nie wiedzą o co im właściwie chodzi. Nie jestem specjalistą, ale uważam, że na pewno dałoby się połączyć współczesność z oryginałem w ciekawszy sposób. Nawiązując do wypowiedzi wyżej; gdyby zostawić 'sam przekaz historii' i po prostu rozdzielić kochanków na pewno byłoby prościej, ale miałoby to tyle wspólnego z Szekspirem co każdy romans, w którym nie ma happy endu.
Generalnie pomysł naprawdę fajny, ale zamiast wciskać jakieś pseudozabawne scenki, ganianie ze spluwami po plaży czy przebieranie Merkrucja w damskie łachy (sic!), można by dodać szczyptę dramatyzmu... Chyba w końcu o dramatyzm w tej historii chodzi?
W ogóle, gdzie te gangi, stojące po stronach skłóconych rodzin? Po trzech nastolatków w samochodzie?
Jako fanka DiCaprio będę upierać się przy tym, że to on uratował ten film. Razem z muzyką. I ewentualnie odtwórczynią roli Julii. Gdyby nie to, faktycznie, mogłabym się skłaniać do okrzyknięcia tego filmu 'żałosną parodią', ale w tym wypadku mogę nazwać to jedynie nieudaną próbą realizacji ciekawego pomysłu.
Staram się zrozumieć zamysł reżysera i muszę przyznać, że nie brakowało mu odwagi przy tworzeniu tego dzieła, ale jakoś to do mnie nie trafia.

ocenił(a) film na 9
Ivorena

A moim zdaniem bardzo dobrze że zostawili oryginalny tekst bo to tylko pokazuje,że mimo wszystko język Shakespear'a jest ponadczasowy

ocenił(a) film na 6
SailorVenus

Język Shakespear'a jest ponad czasowy? Nie wydaje mi się, nie znam osoby która nie wolałaby obejrzeć tego filmu w "aktualnym" języku.. Gdyby chociaż mówili normalnie to film byłby lepszy. :)

ocenił(a) film na 9
Rozalia12

moim zdaniem akurat nie :) i tak, wolałbym obejrzeć ten film z orginalnym językiem <shakesper'a> bo bez jężyka ten film wiele traci <ja mam po prostu dziwny gust :)>

ocenił(a) film na 9
Magmana

Sam się zdecyduj a dobre filmy zostaw w spokoju.

ocenił(a) film na 7
Magmana

mnie też raziło to jak mówili wierszem.Ten film to parodia a ja spodziewałem się czegoś poważnego..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones