PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=505004}

Wasza wysokość

Your Highness
5,5 26 882
oceny
5,5 10 1 26882
3,4 5
ocen krytyków
Wasza wysokość
powrót do forum filmu Wasza wysokość

Już dawno nie widziałam takiego gniotu, już po 5 min chciałam wyłączyć, ale stwierdziłam, że dam mu szansę, natomiast po 30 min nie wytrzymałam, "Straszny film" w porównaniu do tego to arcydzieło. Nic ciekawego się nie wydarzyło, pojawiły się jedynie przekleństwa, gadanie o seksie, gejostwo i pedofilia.

ocenił(a) film na 7
rock_ferry

Moze jakbys obejrzala caly to mialabys cos ciekawszego do powiedzenia ,moze jak ogladalabys bez dennego lektora czy napisow to dotarl by do ciebie dowcip i gra aktorska. Dla mnie najlepsza parodia filmow z gatunku fantasy.

Hasziszijjin

Właśnie dlatego, że nie obejrzałam całego filmu, wstrzymałam się z oceną, ale stwierdziłam, że ten komentarz przydałby się ludziom, którzy spodziewają się kina familijnego, tak jak ja, a tu "niespodzianka". Wszystkie filmy oglądam zawsze z napisami, ale i tak się wsłuchuję w angielski, właśnie dlatego, iż napisy nie zawsze są dokładne. Rozumiem, że takie typu filmy są wulgarne, ale tu aż przesadzili, jakby nie potrafili wymyśleć lepszych żartów. Pół godziny to wcale nie tak mało, aby wyrazić swoją opinię, w tym przypadku jest to aż jedna trzecia filmu, dobry film jest ciekawy od samego początku. A tak w ogóle na co mi film z dobrym aktorem, gdy reszta jest nie do wytrzymania? Widać, że większość widzów podziela moją opinię, dlatego iż mimo fajnej obsady, film ma bardzo kiepską ocenę.

ocenił(a) film na 7
rock_ferry

trzeba zmienic perpektywe oceniania dzisiejszych "komedii" humor na poziomie rzadko kiedy sie trafia ,wiec prozno szukac go w kazdym filmie i winic za brak. W your highness podobala mi sie konwencja sparodiowanego swiata fantasy gdzie sa questy ,potwory ,magiczne artefakty i oczywiscie zly czarodziej. Danny jak zawsze genialnie zagral rozkapryszonego cwoka ,Franco idealnie pasuje na role glupiutkiego ksiecia a dowcip jak to dowcip ma 1001 odceni i barw i zawsze kogos rozmieszy jak i kogos nie rozmieszy-> https://www.youtube.com/watch?v=cuZ1JNyrIYQ mnie tam to smieszy i tyle ,bynajmniej nie uwazam zebym mial sie za co wstydzic i jeszcze raz powtarzam ocenianie filmow obejrzanych z lektorem czy napisami ,tym bardziej komedii gdzie ludzie staraja sie tlumaczyc zarty jezykowe czy dowcip sutuacyjny powoduje potem na filmwebie zanizone oceny w polowie filmow ,mozemy oczekiwac od polowy europy uzywania fluent english ale bynajmniej nie od rodakow.

Hasziszijjin

Tylu błędów stylistycznych, składniowych i interpunkcyjnych już dawno nie widziałem.

@rock_ferry >> film jest parodią i nie wiem dlaczego na FW nie ma takiej kategorii. Ułatwiłoby to wybór filmu niejednej osobie. Podobnie było z "Osadą". Poszliśmy ze znajomymi do kina na horror (tak był zapowiadany i taką miał kategorię na FW), a otrzymaliśmy dramat psychologiczny. Odbiór filmu automatycznie się zmienił, przez co wszyscy mieliśmy ochotę opuścić seans. Po latach zobaczyłem ponownie i śmiało mogę stwierdzić, że film nie jest zły (jako dramat psychologiczny, oczywiście).
Oglądając "Your highness", wiedziałem za co się zabieram - jedną z lepszych PARODII, jakie miałem okazje zobaczyć.
A tak btw, to "Straszny film", w kategorii parodii, jest arcydziełem :)

Hasziszijjin

"trzeba zmienic perspektywe oceniania dzisiejszych komedii" sorry ziom ale bez sensu, to jakbym powiedzial: zmienmy dekalog bo ludzie sie zabijaja. tzn. to ze w komediach humor jest coraz nizszych lotow ma zadecydowac ze te slabe mamy lepiej oceniac ? Nie sadze. Widzialem sporo parodii, Boski Chillout jest fajna komedia, ale ten film jest zwyczajnie slaby przy takiej obsadzie i takim potencjale w pomysle (czyt.parodia fantasy) to jest malo zabawnie. "Czy leci z nami pilot", seria "Nagiej broni", "Kosmiczne jaja" mnostwo filmow od Mela Brooksa, czy w koncu "Straszny film" - to filmy ktore bija na glowe to 'dzielo' pod kazdym komediowym wzgledem, zwlaszcza jako parodie. Pamietam ze kiedys ogladalem rowniez bardzo fajny film fantasy utrzymany w komediowym tonie, ale tytulu nie pamietam, nie chce mi sie szukac. Zgadzam sie z zalozycielka tematu, osobiscie nie mam nic do bardziej wulgarnych zartow, lecz te zaprezentowane tu nie kleja sie z fabula i sa zrobione 'na sile'. Przyklad: Ten mistrz, czarodziej, medrzec do ktorego ida po rade okazuje sie zbokiem i w sumie pedofilem. I co? jakis moral czy choc smieszny tekst ? nic z tych rzeczy. Niestety, Wasza wysokosc to spore rozczarowanie. Tym wieksze ze lubie J.Franco i reszte obsady. PS: z ciezkim sercem przepraszam ze moj super telefon nie lubi polskich znakow

ocenił(a) film na 7
RealKalps

ogladales w orginale czy z lektorem/napisami ? wszystko. O polskich znakach mi nie mow bo je gdzies :P

Hasziszijjin

Z napisami oczywiscie :-) lektor potrafi zabic film całkowicie. Tym bardziej jak żartów dużo i do tego w c*uj wulgarnych to tlumaczenia sa czasem ponizej krytyki.

ocenił(a) film na 7
RealKalps

napisy tak samo ,polowy zartow jezykowych zwyczajnie nie ma jak przetlumaczyc ,z napisami napewno film mogl tylko stracic zreszta nie ma co dywagowac ,zadna wybitna komedia to nie jest z napisami i danym nastrojem pewnie tez dalbym jej 3 ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones