PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783757}
6,5 14 652
oceny
6,5 10 1 14652
6,2 33
oceny krytyków
Vox Lux
powrót do forum filmu Vox Lux

Nie kupiła mnie ta historia. Pierwsza połowa filmu obiecująca, ciekawa ale druga miałam wrażenie że była mocno przekombinowana. Takie 6/10. Jak nie zobaczysz nic nie stracisz.

ocenił(a) film na 5
dorotacool

Zgadzam się. Dodam jeszcze, że w tym przekombinowaniu brakowało puenty, jakiejś scalającej wszystko klamry i głębi.

asia380

Zgadzam się w 100% z powyższym. O ile uważam się za fana Portman to, może ktoś się oburzy ale, moim zdaniem niestety położyła film. I nie mam na myśli jej kreacji która sama w sobie jest ok (choć miejscami miałem trochę Deja Vu z Czarnego łabędzia). Po prostu nie wypadła mi wiarygodnie jako dojrzała Celeste która ani fizycznie ani mentalnie nie przypominała osoby z pierwszej części filmu (na podstawie zachowania w jej młodości które oczywiście mogło się skrajnie zmienić ale tego nie zobaczyliśmy). Pewnie to kwestia niezbyt trafionej koncepcji nagłego przeskoku w czasie gdzie zabrakło pomostu między Celeste na początku kariery a wyuzdanej, zepsutej gwiazdy. Pierwsza połowa filmu niepokojąca, magnetyczna i z bardzo interesującym mrocznym klimatem. Byłem naprawdę ciekaw jak to wszystko się skończy i spodziewałem się bardziej metafizycznego rozwoju wydarzeń, może jakichś zjawisk paranormalnych (bardzo mi to pasowało do ogólnej stylistyki, udźwiękowienia które na początku może przyprawić o ciary). Dalej wszystko rozmyło się w dziwnym kierunku i zdecydowanie zabrakło puenty.

pwili

Tak ! Portman koszmarna.

Agniete

Zgadzam się. Portman męcząca. Zachwycona byłam do rozmowy o śnie o tunelu. Film bardzo nierówny. Brak puenty. Męczący był przydługi fragment koncertu z nieznośnym wokalem. Wiem, że pewnie miało to pokazać beznadzieję pop gwiazdek ale było to okropne.

dorotacool

Potwierdzam. Gra aktorska niby dobra, lecz cóż z tego, skoro film bardziej zrobiony dla Natalie, żaby zaprezentowała swoje umiejętności, niż dla widza, żeby coś z tego poskładał. Odradzam, chyba że ktoś jest fanem Portman.

ocenił(a) film na 5
dorotacool

Amen!

ocenił(a) film na 3
dorotacool

Film muzyczny, więc muzycznym językiem się posłużę. Początek w stylu death metal, końcówka disco polo. 3/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones